Úvod » Zajímavosti

Zajímavosti 

Psi a barvoslepost

O psech se často říká, že jsou barvoslepí. Jde o mýtus. Ale určitě má význam se zajímat, jak psi ve skutečnosti vidí, protože to má zajímavé důsledky.

číst dál...

Můžou jíst kočky krmivo pro psy?

Je rozumné dávat granule pro psi kočkám? Nebo je to v zásadě téměř jedno? Tipněte si a podívejte se, na zajímavé podrobnosti...

číst dál...

Psí rekordy a prvenství

V předvánoční době bývají televize zaplaveny nejrůznějšími ceremoniály, běhěm kterých se vyhlašují nejúspěšnější z nejúspěšnějších v  nejrůznějších disciplínách. Připravili jsme proto pro vás kvíz, který se týká prvenství a rekordů v nejrůznějších úhlech pohledu.

Pokud se s námi na sociálních sítích podělíte o výsledky, budeme rádi.

číst dál...

Zlepší syrové vejce štěkání vašeho psa?

Syrová vejce možná pomáhají zpěvákům k lepšímu hlasu, ale u psů není tento užitek dostatečně popsán, takže Váš pes asi lépe štěkat po koktejlu ze syrových vajíček nebude. Dáváte psům syrová vejce? Tak to raději čtěte zde...

číst dál...

Žvýkačky a psi - bubliny nevadí, ale....

Má Váš pes rád žvýkačky? Chcete se s ním rozdělit o tu svojí? Tak to si raději přečtěte následující článek. Bubliny nejsou největší problém....

číst dál...

Kočky a kocouři ve filmu

Připravili jsme pro Vás i s Vaší pomocí další jednoduchý kvíz pro pobavení a snad i pro získání nějakých zajímavých informací. Příjemnou zábavu a pokud se podělíte o své výsledky na sociálních sítí, budeme rádi.

číst dál...

Česnek a psi

Česnek je všeobecně považován za nebezpečnou až toxickou potravinu pro zvířata obecně. Proto nás nepřekvapí, že jsou otravy i v našich zeměpisných končinách běžně popisovány u psů i u koček. Možná Vás překvapí, jak může ovivnit česnek třeba koně!

číst dál...

Poraďte nám - připravujeme kvíz o kočkách ve filmu

Před nedávnem jsme připravili kvíz o Psích filmových celebritách. A protože nechceme rozdmýchávat vášně mezi kočkami a psy, připravujeme kvíz o  filmových celebritách mezi kočkami a kocoury. Chybí nám už jen několik otázek a dovolujeme si obrátit se na vás s prosbou o pomoc - napadá vás nějaký film, ve kterém se objevují v důležité roli kočky?

číst dál...

Znáte čtyřnohé filmové hrdiny?

Připravili jsme pro Vás - milovníky čtyřnohých kamarádů - jednoduchý kvíz pro pobavení a snad i pro získání nějakých zajímavých informací. Pro první kvíz jsme se zaměřili na psí hrdiny z filmů a seriálů. Přejeme Vám příjemnou zábavu a pokud se podělíte o své výsledky na sociálních sítí, budeme rádi.

číst dál...

Sůl nad zlato - pohádka nebo tragédie?

Sůl je pro psy - stejně jako pro další zvířata - ve vyšším množství jedovatá.

Naopak v malém množství je pro každého živočicha životně důležitá. Protože psi - stejně jako lidé - potřebují především sodík tvořící chemické složení soli.

číst dál...

Cože?!?! Mám mu ovoce raději vypeckovat?

Taky už jste slyšeli, že je lepší psovi ovoce vypeckovat? A není to náhodou už trochu moc? No raději čtěte dále...

číst dál...

Avokádo a psi - pozor na tragický omyl!

Někde se dočtete, že avokádo je pro psy jedovaté a jinde zase, že někdo ho dává psovi léta a nic se neděje. Jak to tedy je? Raději si přečtěte pár řádků, než dojde k omylu...

číst dál...

Aprííííl s Grandom - soutěžní obrázky

Pomozte nám vybrat vtipný komentář! Pokud se vám obrázek líbí, proklikněte ho a dejte mu LIKE pomocí Facebookového účtu.

číst dál...

Aprííííl s Grandom

Získejte balíček, ve kterém jsou mj. granule pro psy!

V rámci akce Aprííííl s Grandom je můžete získat ZADARMO!  Je to velmi jednoduché:

číst dál...

Získejte zdarma balíček dobrot pro vašeho psa!

Chcete získat ZDARMA balíček výborných dobrot pro vašeho psa? V tom případě máte skvělou šanci v rámci akce Těšíme se na jaro, kterou pro vás a vaše přátele pořádá Grandom.cz, e-shop zaměřený na granule pro psy.

číst dál...

Mění mráz požadavky na psí krmení?

Mrzne až praští, teploměr hluboko pod nulou. Víte, jak se takové počasí podepisuje na požadavcích na krmivo pro psy?

Podívejte se, možná Vás to překvapí.

číst dál...

Pes a posolené chodníky - na co je potřeba myslet?

Zima sice pomalu končí, přesto je zajímavé se zamyslet nad tím, na co je potřeba myslet, když Váš pes chodí po posoleném chodníku.

Ošetření cest pomáhá lidem, ale skrývá nepříjemné nebezpečí pro psy!

číst dál...

Pečete psovi vánočku s rozinkami nebo bez nich?

Šokující informace! Víte, kolik rozinek může psovi způsobit problém?

Pokud to nevíte, tak si tipněte a rychle se podívejte!

číst dál...

Co když si dá váš pes cigaretku?

Když Váš pes chtěl zatoužil vyzkoušet cigárko, je skutečně zásadní znát následující informace!

Neváhejte a seznamte se s důležitými fakty.

číst dál...

Chodíte se psem na kafe?

Než zajdete na kávičku, měli byste vědět, jak působí kofein na psy a jejich organizmus.

Získejte další informace, které vám mohou pomoci.

číst dál...

Je dobré dávat psům brambory?

Jak moc vhodnou potravou jsou pro psy brambory? Mohou jim uškodit nebo jsou pro ně naopak prospěšné? A pokud ano, tak v jaké podobě?

Získejte další informace, které vám mohou pomoci.

číst dál...

Je čokoláda vhodnou odměnou pro psy a kočky?

Je čokoláda vhodnou odměnou pro psy a kočky? Přečtěte si informace, které jsou důležité pro každého, kdo má doma mazlíčka a chce ho odměnit nějakou sladkostí.

číst dál...

Grandom universita - Occamova břitva

Možná Vás trochu zamrazí, když si představíte, že k vysvětlení toho, co se stalo se psem na fotce budete číst něco o trpaslících a břitvě. Tak se nebojte a podívejte se, co se píše o Occamově břitvě.

číst dál...

Grandom universita - motýlí efekt

Motýlí efekt, nebo také efekt motýlího křídla, vyjadřuje citlivou závislost vývoje systému, kdy malé změny mohou řetězením vlivů způsobit neočekávané následky.

číst dál...

Historie výroby granulí pro psy

James Spratt žijící v Cincinnati byl prvním člověkem, který začal krmit psy suchým krmivem a proto je možné jej považovat za prvího člověka, který vyrobil granule pro psy. Vyráběl suchary z hovězí krve a obilí. Ve 30. letech se suchá krmiva dočkala průmyslové výroby. Lidé ovšem neměli tolik peněz a tak se psi začali krmit nejlevnějšími surovinami, tudíž obilím.

číst dál...

Máte zájem vyzkoušet granule Primordial?

Primordial granule - objednatPokud máte zájem dopřát svému miláčkovi granule Primordial, objednejte je u Grandom a uvidíte sami, jak mu budou chutnat!

Dopřejte mu potěšení vyrobené v oblasti, kde vznikají pochoutky chutnající člověku i zvířeti!

 

 

zajímavé služby