Úvod » Zajímavosti » Avokádo a psi - pozor na tragický omyl!

Avokádo a psi - pozor na tragický omyl! 

zajimavosti / Psi a avokádo

Někde se dočtete, že avokádo je pro psy jedovaté a jinde zase, že někdo ho dává psovi léta a nic se neděje. Jak to tedy je? Raději si přečtěte pár řádků, než dojde k omylu...

Tragickým omylem totiž může být, jaký druh avokáda psovi dáte! Některé druhy avokáda obsahují toxickou látku persin, který je pro člověka neškodný). Vzhledem k tomu, že nejsou jednoznačřné studie o tom, jak velká je toxická dávka a jaké přesně jsou účinky persinu, nedoporučuje se podávat avokádo ani žádnou jeho část psům ani jiným zvířatům. Celý strom obsahuje totiž tuto nebezpečnou látku.

Pokud některý pes jedl dlouhodobě avokádo a nic se mu nestalo, může se jednat o konzumaci takového druhu avokáda, které v sobě má nižší obsah persinu a díky tomu se nic nestalo.

Příznaky otravy mohou přijít 24-48 hodin po požití. Persin způsobuje poškození srdeční svaloviny, která se projeví letargií, dušností, otokem podkoží, fialovými sliznicemi, kašlem, odmítáním pohybu, v krajním případě i úhynem zvířete. Byly zaznamenány dokonce otravy skotu krmeného listím z avokádových stromů. Podrobnějším zkoumáním těchto případů byla nakonec objevena souvislost mezi persinem a avokádem a byl identifikován jed persin, který nebyl dlouho znám.

 

Dopřejte svému miláčkovi kvalitu - granule Primordial!

Primordial granule - objednatPokud máte zájem dopřát svému miláčkovi granule Primordial, objednejte je u Grandom a uvidíte sami, jak mu budou chutnat!

Dopřejte mu potěšení vyrobené v oblasti, kde vznikají pochoutky chutnající člověku i zvířeti!

 

Zdroj informací: http://cit.vfu.cz

 

 

zajímavé služby