Úvod » Zajímavosti » Co když si dá váš pes cigaretku?

Co když si dá váš pes cigaretku? 

zajimavosti / Psi a cigaretyNikdy nenechávejte cigarety a tabákové výrobky v dosahu svého psa – na stole, v přístupné tašce, na poličce apod.!

Tabákové výrobky obsahují alkaloid nikotin, který je prudkým nervovým jedem. Nikotin se okamžitě vstřebává kůží, plícemi i žaludkem.  

Inhalace kouře pasivním kouřením má pro zvířata větší následky než u lidí, protože jsou mnohem citlivější na nikotin.

Požití tabáku vede u psů a dalších živočichů k rychle nastupující otravě. Typickým projevem je zvýšená stimulace nervové a svalové tkáně, která vede k takovým projevům, jako jsouvýrazně zvýšené slinění, zvracení a žaludeční nevolnost, svalové záškuby a křeče, a ve finále smrt v důsledku obrny dýchacího centra v mozku.

Smrtelná dávka při požití nebo jednorázové inhalaci je asi 5 cigaret pro dospělého člověka (nekuřáka), pro domácí zvířata je smrtelná dávka i z jediné cigarety.

Pokud se stane, že váš pes sežere cigarety, je potřeba u zvířete vyvolat zvracení a následně podat živočišné uhlí. To je možné tehdy, pokud ještě pes nedostal křeče nebo neupadl do bezvědomí. Je potřeba tato opatření neodkládat, neboť otrava může skončit smrtí zvířete klidně i za pouhou jednu hodinu.

 

Odměňte miláčka něčím lepším - granule Primordial!

Primordial granule - objednatPokud máte zájem dopřát svému miláčkovi granule Primordial, objednejte je u Grandom a uvidíte sami, jak mu budou chutnat!

Dopřejte mu potěšení vyrobené v oblasti, kde vznikají pochoutky chutnající člověku i zvířeti!

 

Zdroj informací: http://cit.vfu.cz

 

 

zajímavé služby