Úvod » Zajímavosti » Historie výroby granulí pro psy

Historie výroby granulí pro psy 

V dnešní době, kdy si snad každý přeje, aby den měl více jak 24 hodin. V životě plném shonu a stresu, si spousta lidí najde čas chovat nějaké zvíře. Nejčastěji to bývá pes. Velký, malý, chundelatý, stále ale náš nejlepší přítel.

Většina majitelů využívá asi ten nejpohodlnější způsob krmení – tedy granule pro psy. Tento způsob výživy se ve velké míře používá až posledních padesát let. Bohužel při svém vývoji neměl a nemá na zřeteli jen zdraví a prospěch svých konzumentů.

Jak vznikl nápad vyrobit granule pro psy

Granule pro psy - historieJames Spratt žijící v Cincinnati byl prvním člověkem, který začal krmit psy suchým krmivem a proto je možné jej považovat za prvího člověka, který vyrobil granule pro psy. Vyráběl suchary z hovězí krve a obilí. Ve 30. letech se suchá krmiva dočkala průmyslové výroby. Lidé ovšem neměli tolik peněz a tak se psi začali krmit nejlevnějšími surovinami, tudíž obilím. V 60. letech se velké potravinářské koncerny chopily dobrého nápadu, že do krmiv určených pro zvířata, mohou lehce zpracovat zbytky z potravinářské výroby. Do krmiv se tak dostávaly semleté odpady té nejhorší kvality.

V 70. letech se objevil tlak na chovatele v podobě krmiv kompletních a vyvážených. Základem ovšem byly stále ty nejlevnější suroviny. V 80. a 90. letech se krmiva začala označovat jakoprémiová a  superprémiová nebo holistická. Stále to byly obiloviny doplněné odpady z živočišné výroby, a  aby to psi vůbec chtěli jíst, ještě dobře nadopované různými zchutňovaly.

granule pro psy s masemPsi jsou masožravci, nechtějí obilné granule!

Dnešním trendem ve výrobě suchých krmiv je důraz na to, že psi jsou masožravci a  tudíž potřebují živočišné proteiny a ne sacharidy z obilovin. Jak zjistíte, zda jste podlehli reklamním tahákům? Podívejte se na malým písmem psané složení krmiva. Složení výrobku musí být sepsáno v sestupném sledu, tedy pokud je na prvním místě obilovina, vězte, že největší část granule se skládá právě z obilí. Vhodná krmiva pro domestifikované masožravce mají na prvním místě maso a produkty živočišného původu.

Kvalitní granulky pak obsahují maso mražené, nebo sušené. Ta nejkvalitnější krmiva jsou z čerstvého masa. Budete se jistě divit, ale ta nejkvalitnější nepatří vždy k těm nejdražším. Nepodléhejte reklamním tahům výrobců, ale čtěte skutečné složení výrobku(toto doporučení se netýká pouze krmiv pro zvířata). Bohužel stále přibývá majitelů, kteří upřednostňují cenu a neohlíží se na kvalitu. Věřte, že ta levná, chcete-li ekonomická krmiva, jsou vhodná tak pro krmení slepic. Takže máte doma psa, nebo chlupatou slepici?

Máte zájem vyzkoušet granule Primordial?

Primordial granule - objednatPokud máte zájem dopřát svému miláčkovi granule Primordial, objednejte je u Grandom a uvidíte sami, jak mu budou chutnat!

Dopřejte mu potěšení vyrobené v oblasti, kde vznikají pochoutky chutnající člověku i zvířeti!

 

Zdroj informací: http://prima-receptar.cz/historie-vzniku-vyroby-granulovanych-krmiv-pro-psy/

 

 

zajímavé služby